LODFIBER for Intel E10G42BTDA Server Adapter X520-DA2 10Gbps PCI Express 2.0 x8 2 x SFP+

kr742.35

Inter Ethernet Konvergerede Netværk Adapter X520

Dobbelt - og Enkelt-Port 10 Gigabit SFP+ Ethernet Integrerede netværkskort Giver den Ultimative Fleksibilitet og Skalerbarhed i Virtuelle og Unified Storage-Miljøer

Intel ' s familie af adaptere, Intel Ethernet-Konvergerede Netværk Adapter X520 med SFP+ - forbindelse, er de mest fleksible og skalerbare Ethernet-adaptere til nutidens krævende data center miljøer. Datacenter netværk er ved at blive skubbet til deres grænser. Den eskalerende installationer af servere med multi-core processorer og krævende applikationer såsom High Performance Computing (HPC), database klynger, og video-on-demand er nødt til 10 Gbps forbindelser - Kunder kræver fleksible og skalerbare i/O-løsninger til at opfylde de strenge krav, der kører mission-kritiske applikationer i virtualiserede og unified storage-miljøer.

Drevet af Intel ' s tredje generation 10 GbE netværk controller, Intel Ethernet-82599 10 Gigabit Ethernet-Controller, X520 adapter familiens adresser de krævende behov for den næste generations datacenter ved at give uovertruffen funktioner til visualisering, fleksibilitet til LAN-og SAN-netværk, og gennemprøvet, pålidelig ydelse.

Bedste Valg for Visualisering

Den eksplosive vækst i visualisering er, der fører til et stigende behov for netværkets ydeevne. Med flere Virtuelle Maskiner (Fos), der kører på hver multi-core server, netværk trafik er steget dramatisk, med hver VM for konkurrerende tilgængelig i/O-båndbredde. Intel ' s familie af Intel Ethernet-Konvergerede Netværk Adapter X520 adresser netværk flaskehalse i virtuelle miljøer. Disse adaptere giver netværk-intensive applikationer for at opnå resultater, der forventes af et virtualiseret miljø.

Intel Ethernet-X520 familie af adaptere giver den bedste netværksydeevne til rådighed i branchen, uanset om den fysiske port, der er konfigureret på en emulering tilstand ved hjælp af den virtuelle switch i VMM (Virtual Machine Monitor), eller er der direkte kan henføres til en virtuel maskine. I den emuleringsindstilling, Intel ' s I/O-teknologi. Virtual Machine Device queues (VMDq) optimerer justeringen af netværkets ydeevne ved at skubbe data sortering og kopiering af software fra Virtual Switch i VMM til Intel Ethernet-82599 10 Gigabit-Controller. Denne konfiguration er bedst egnet til en lang række af VMs kører standard applikationer, der har begrænset båndbredde og latency krav.

Til mission-kritiske applikationer, hvor| dedikeret I/O er påkrævet for maksimalt netværk ydelse, brugerne kan tildele en dedikeret virtuel port-adapter til et VM. Brug af PCI-SIG SR-IOV kapacitet på en Intel Ethernet-X520 adapter giver direkte VM-tilslutning og beskyttelse af data på tværs af VMs. SR-IOV teknologi giver de data til at omgå software virtual switch og giver near-native performance. Det tildeler enten fysisk eller virtuelt I/O-porte til de enkelte VMs direkte. Denne teknologi er bedst egnet til applikationer, der kræver det højeste I/O-overførselshastighed og laveste latency ydeevne, såsom database, opbevaring, finansielle og andre applikationer.

PCI-SIG SR-IOV er en mekanisme for enheder til at reklamere for deres evne til at være direkte kan henføres til flere virtuelle maskiner. SR-IOV muliggør opdeling af et PCI Express* (PCIe) funktion i mange virtuelle grænseflader til formål at dele de ressourcer, der er af en PCIe-enhed i et virtuelt miljø kan Disse virtuelle grænseflader er kaldet Virtuelle Funktioner. Hver virtuel funktion kan støtte en enestående og særskilte data sti til 1/0-relaterede funktioner inden for PCIe-hierarki. Brug af SR-IOV med en netværksenhed, for eksempel, kan båndbredden for en enkelt port (funktion) til at blive opdelt i mindre dele, der kan henføres til specifikke Fos, eller gæsterne, via en standard interface.

Samlet Netværk og Storage

Familien af Intel Ethernet-X520 adaptere sænker dit datacenter samlede omkostninger ved ejerskab (TCO) ved at give mulighed for at route LAN-og SAN-trafik i løbet af et enkelt stof.

Understøttelse for Fibre Channel over Ethernet (FCoE)

FCoE indkapsler Fiber Channel rammer i forhold til standard Ethernet netværk, således Fiber Channel til at drage fordel af 10 GbE-netværk og samtidig bevare sin oprindelige protokol. Den X5Z0 adaptere tilbyder FCoE hardware acceleration til at give resultater svarende til FC hba ' er. De adaptere understøtter Data Center Bridging, også kendt som Konvergerede Enhanced Ethernet (CEE), som giver kunderne mulighed for at konfigurere trafik klasser og prioriteter til at levere en tabsfri Ethernet-stof. En Intel Ethernet-Konvergerede Netværk Adapter X5Z0 reducerer TCO ved at fjerne overflødige stoffer og sparer udgifter til dyre FC hba ' er og FC switch-porte.

Støtte til iSCSI

De adaptere give fuld støtte for bevist indfødte OS og VMM iSCSI-initiatorer, samt iSCSI boot. Historisk set, CRC3ZC beregning har forringet systemets ydeevne, men nu med CRC instruktion, der følger med den nyeste Intel Xeon-processorer, CRC-validering er muligt, med minimal indflydelse på netværkets hastighed, samtidig med at levere overlegen data integritet.

Intel Ethernet-familie af X520 adaptere gør det hele: 10 Gigabit LAN, FCoE, og iSCSI; virkelig at levere på løftet om fælles netværk.

Pålidelig Ydelse

Familien af X5Z0 adaptere, indeholder en række avancerede funktioner, som gør det muligt at levere branchens førende ydeevne og pålidelighed.

Sikkerhed Optimeringer

De adaptere understøtter IPsec-aflastning for Microsofts* Network Access Protection (NAP), Active Directory,* og fremtidige sikkerhed funktioner i Windows 7*. En X5Z0 adapter gør det muligt for kunderne at køre et sikkert netværk, uden at gå på kompromis med ydeevnen.

PCIev2.0(5GT/s)

PCIe vZ.O (5 GT/s) støtte gør det muligt for kunderne at drage fuld fordel af 10 GbE ved at give maksimalt 20 Gbps bi-directional produktion pr-port på en enkelt dual-port-kortet.

Tags: intel sfp, sfp-adapter, Billige intel sfp, Høj Kvalitet sfp-adapter.

  • Model-Nummer: E10G42BTDA
  • Mærke: LODFIBER
  • Pakke Størrelse: 25cm x 16cm x 4cm (9.84in x 6.30in x 1.57in)
  • Enhed Type: stykke
  • Pakke Vægt: 0.6kg (1.32lb.)
KELUSHI Fiber cleaver SKL-6C Kabel-skærekniv FTTH fiberoptiske kniv værktøjer cutter Høj Præcision Cleavers 16 overflade blade
KELUSHI Fiber cleaver SKL-6C Kabel-skærekniv FTTH fiberoptiske kniv værktøjer cutter Høj Præcision Cleavers 16 overflade blade
Specifikationer: Model:SKL-6C Gældende fibre: eller Singlemode, Multimode Brug Fiber Diameter: 125um Belægning Diameter: 250um ~ 900um Typisk Kløver Vinkel: 0.5 Grader Kløve-Længde: 9 - 16 mm (en Enkelt Fiber - 0,25 mm Belægning) 10 - 16mm (En enkelt Fiber - 0,9 mm Belægning) Blade

kr178.47

KELUSHI 13 PC ' er Praktiske FTTH Fiberoptiske værktøjskasse med FC-6S Fiber Cleaver og 5Mw Visuelle Fejl Locator Fiberoptiske Stripper
KELUSHI 13 PC ' er Praktiske FTTH Fiberoptiske værktøjskasse med FC-6S Fiber Cleaver og 5Mw Visuelle Fejl Locator Fiberoptiske Stripper
Fiberoptiske ftth værktøjskasse Internationaltanerkendterevi: 1.FTTH-Tool Kit Taske Og Stropper 2.Plast 5mw Visuelle Fejl Locator 3.VFL Taske 4.Keramiske Kerne 5.FC-6S Fiberoptiske Cleaver 6.FC-6S Optisk Fiber Cleaver Bag 7.Små&Store Unbrakonøgle 8.Fiberoptiske Stripning Af 9.CFS-2 Fiberoptisk Stripper 10.Blå 2 i 1 Fiber Stripper

kr166.53

Grandway FHM2A01 Fiberoptiske Multimeter Optisk Power Meter+Optisk Lys Kilde 1310/1550nm
Grandway FHM2A01 Fiberoptiske Multimeter Optisk Power Meter+Optisk Lys Kilde 1310/1550nm
Grandway FHM2A01 Fiberoptiske Multimeter Optisk Power Meter+Optisk Lys Kilde 1310/1550nm Beskrivelser: Den FHM-serie optisk tab test, der kombinerer et power meter, og en dual - bølgelængde laser kilde,for optiske fiber-netværk, installation og vedligeholdelse. Med stor kapacitet for lagring af data, det er meget

kr723.79

Fiberoptiske Splejsning Maskine Fusion Splicer Fusionadora de Fibra Optica multilanguage DVP740 Fuison splejsning maskine
Fiberoptiske Splejsning Maskine Fusion Splicer Fusionadora de Fibra Optica multilanguage DVP740 Fuison splejsning maskine
Funktioner Kompakt & Let vægt fuldautomatisk Drift 5000 m højde, sikrer Splejse Kvalitet, SYSTEM TEST, der sikrer det bedst fungerende tilstand Farve-LCD-monitor-Pause-funktion, som er bekvem for videnskabelig forskning Butik 8000 grupper af splejse resultater USB - &DC-interface batteri med Høj kapacitet, op til 120 gange af kontinuerlig

kr8 976.21

3 km SFP-BiDi WDM 1G DDM SC 1310/1550 transceiver -10 moduler 3 km
3 km SFP-BiDi WDM 1G DDM SC 1310/1550 transceiver -10 moduler 3 km
Specifikationer : Type SFP Teknologi BiDi / WDM (et fiber) Afstand 3 km-Data-rate 1.25 Gb/s Bølgelængde Tx:1310nm/Rx:1550nm Tx:1550nm/Rx:1310nm Fiber - /Kabel-Type-Single-Mode Fiber (SMF) - Stik SC Simplex-Stik Digitale Output-Overvågning (DDM, DOM, DDMi) Ja TX Power -9~-3dBm RX Følsomhed ≤-21dBm driftstemperaturområde

kr581.45

4 stk/masse Nye Fiber cleaver SKL-6C kabel-skærekniv FTTT fiberoptiske kniv værktøjer cutter Høj Præcision 16 overflade blade
4 stk/masse Nye Fiber cleaver SKL-6C kabel-skærekniv FTTT fiberoptiske kniv værktøjer cutter Høj Præcision 16 overflade blade
SKL-6C fiber skærekniv er en koreansk teknologi, der er udviklet til en kold og kan opfylde hot-melt multi-purpose optisk fiber laserskærer, produktet bruger en 16-point kniv, længere levetid, er udstyret med tredobbelt passer Læder line, hestehale og bare fiber, automatisk tilbage kniv dias, skal du blot sætte den fiber dækslet

kr658.22

Skycom T-108H Fusion Splicer Maskine Fiberoptiske Fusion Splicer Fiberoptiske Splejsning Maskine
Skycom T-108H Fusion Splicer Maskine Fiberoptiske Fusion Splicer Fiberoptiske Splejsning Maskine
Gratis Forsendelse Skycom T-108H Fusion Splicer Maskine Fiberoptiske Fusion Splicer Fiberoptiske Splejsning Maskine Funktioner: 5 inches høj Opløsning farverig LCD-skærm, kan billedet blive slået i henhold til position Gennemsnitlige splejse tid: 10 anden Gennemsnitlige rør-varme tid: 30 sekunder Lithium batteri:

kr8 042.15

Optisk halvlederindretninger, 1310nm 2mW DFB laser NDL7620P2C pris for 1 stk
Optisk halvlederindretninger, 1310nm 2mW DFB laser NDL7620P2C pris for 1 stk
Velkommen til SeeMe Technology Co., LTD Rabat for engros? Flere varenumre? Tilbud til BOM? Alle vores produkter giver et års garanti for kvalitet. For mere information eller tekniske spørgsmål, er du velkommen til at kontakte SeeMe service. 产品包装后的尺寸 :3 Cm * 8 Cm * 3 Centimeters产品包装毛重 :0.030

kr540.93

KELUSHI 100pcs/masse SC Fiber Optic Hurtig Kold-Stik FTTH SC UPC Single Mode Hurtig Stik
KELUSHI 100pcs/masse SC Fiber Optic Hurtig Kold-Stik FTTH SC UPC Single Mode Hurtig Stik
1. Vi accepterer Escrow. Du kan Betale via Alipay, Visa, MasterCard, Western Union, Bank overførsel på Thefast.news. 2. Vær betaling så hurtigt som muligt, så du kan få den emne tidligere. 3. Bemærk: Alle told af varen er på købers ansvar, ikke er inkluderet i salgsprisen eller den shipping gebyrer; Men vi

kr301.46

15pcs/masse engros-pris 10 mw metal Visuelle Fejl Locator Fiberoptisk Kabel Tester 10-12 KM Test Laser Produkt
15pcs/masse engros-pris 10 mw metal Visuelle Fejl Locator Fiberoptisk Kabel Tester 10-12 KM Test Laser Produkt
Oversigt: AUA-10 pen red light emitting enhed ved hjælp af 650nm halvleder laser til at udsende rødt lys, stabil, og optisk interface er forbundet til themultimode og single-mode optiske fibre, optiske fiber fault detection-funktion.Optisk konstruktion, vedligeholdelse af netværk, fiber optiske devicesindispensable produktion og

kr987.33

Original Noyafa Multi-funktionelle NF-8601 netværkskabel Tester LCD-Kabel længde Tester Breakpoint Tester engelsk version
Original Noyafa Multi-funktionelle NF-8601 netværkskabel Tester LCD-Kabel længde Tester Breakpoint Tester engelsk version
Original Noyafa Multi-funktionelle NF-8601 netværkskabel Tester LCD-Kabel længde Tester Breakpoint Tester engelsk version freeship Vigtigste funktion: 1. PoE / PING-test. 2. Spor målrettet kabel blandt masser af ukendt kabler ; 3. Port flash-funktion hjælper dig med at spore lan-kabel, der sluttes til swticher eller router

kr553.67

KELUSHI 2016 Visuelle Fejl Locator 30mW Detektor FC Mandlige og LC Female Adapter LC/SC/ST/FC-Stik Optisk Fiber Kabel Tester
KELUSHI 2016 Visuelle Fejl Locator 30mW Detektor FC Mandlige og LC Female Adapter LC/SC/ST/FC-Stik Optisk Fiber Kabel Tester
Funktioner: - MQW LD optisk kilde - Driftsart: CW og GLIMT - FC, SC, ST,LC Generelt interface - Lang inspektion afstand - Stabil effekt - Robust og holdbar shell - Pen mønster design, praktisk til brug, og bære Funktion: - Find fiber svigt, såsom knoglebrud

kr118.78